Evanjelium v praxi – Lukáš na Kube

Dnes, 2. augusta, sme pri nedeľných sv. omšiach počúvali Božie Slovo o nasýtení. Ježiš vstupuje do nášho srdca slovami: „Vy im dajte jesť“.

Aktuálne ponúkame slovko a fotografie pátra Lukáša, misionára na Kube, ktorý včera napísal:

„Dnes sme celý deň strávili s mladými na návštevách v jednej komunite. Spravili sme jeden projekt a z Nemecka nám trocha pomohli a vďaka pomoci známej mi prišli na účet nejaké eurá. Na Kube sú teraz niektoré obchody v ktorých sa dá kúpiť len v cudzej mene. A tam je troška viac vecí. Tak vďaka tomu sme mohli zobrať niečo pre tých najchudobnejších.

Posielam ti aj nejaké foto z balíčkov, aj z ľudí, ktorým sme mohli pomôcť.  Dnes ( sobota 1.8.) to bolo 29 rodín.

Ľudia nás vnímajú často zvláštne, a to preto,  že im ponúkame niečo zadarmo. Len tak aby im to pomohlo..(je tu totiž zvyk, že ak idú do iných cirkvi…musia platiť desiatky a iné ) A s nami a pri nás nič také. A tiež aj čo sa týka vlády. Tá občas pomôže, ale na oplátku, musia byť ticho.

Ma to vždy  prekvapí…ak dáme zopár hlavičiek cesnaku a balíček špagiet a malé vrecko pracieho prášku a jedno mydlo ( to je to najcennejšie teraz ).  Lebo ľudia zvlášť žijúci na dedinkách za posledných 7 mesiacov si to nemohli kúpiť. A ani sa dostať k obchodu kde to predávajú. Ako sa tešia a sú vďačnými.

Je krásne vidieť ako dáme deťom jeden cukrík a oni hneď utekajú sa s ním podeliť s bratom alebo rodičmi. Jeden cukrík. Je mnoho vecí a momentov v ktorých nikdy neľutujem že som tu.  Napriek  toľkými potrebám. Vďaka Bohu a aj vám na Slovensku. Už by som bol aj rád. Keby sa mi podarilo ísť domov na dovolenku…“

Priatelia, najbližšie pomoc na Kubu posielame v stredu…  😉

Lukáš na Kube 8/2020