Ako bolo na Domaši?

V pondelok 20. júla 2020 sme dorazili a vo štvrtok 23. júla sme sa my, animátori, vrátili z Domaše. Aj keď sme sa počas dňa na vodných bicykloch premávajúcich po umelej nádrži cítili všetci komfortne, trvácne sme boli ubytovaní na chate Dobra poblíž pláže. Akcia niesla krycí názov alebo relaxačno-formačný pobyt na Domaši. To znamená, že sme tam išli utužiť naše vzťahy a aj zabaviť sa. A tak sa aj stalo. Ako dokáže Domaša nahradiť dovolenku pri mori? Opaľovali sme sa, väčšina sme sa aj spálili. Ak by sme pobudli ešte týždeň, verím, že by nás posielali do karantény, pretože by nás upodozrievali z návratu z akejsi prímorskej krajiny.

Dno Domaše navodzovalo dokonca pocit rôznych typov pláží. S trochou predstavivosti sme pri vstupe do vody pod nohami cítili piesok namiesto „bažuriny“, a keď sme to vydržali a našli správne miestečko, ocitli sa naše chodidlá na kamenistej pláži v Chorvátsku.

Plavba loďou Bohémia bola naozaj zázračným časom. Upokojujúci pohľad na zvlnenú vodu lemovanú krásnou zelenou krajinou bol len zlomkom malebnosti. Hodnotíme desiatimi z desiatich. Zmrzliny, prechádzky, spoločné hry, prebdené večery, bruchá plné smiechu. Toto všetko nám už nezabezpečila Domaša. Takúto atmosféru sme si vytvorili my. Ale určite nie sami. Za tie šťastné chvíle plné radostí sme vďační Bohu. Všetko by to samozrejme mohlo byť pekné aj len tak, ale keď vieme, že je to od Neho, spomíname na zatiaľ nedávne časy strávené spolu omnoho intenzívnejšie. Spirituálne chvíle sme si užili na omšiach a pánovi kaplánovi sa nás podarilo dvakrát ukľudniť počas stručných prednášok (pokiaľ nerátame chvíle, kedy sme mali ústa zavreté počas jedenia – a aj to nie všetci).

Ďakujeme farnosti za možnosť prežiť spolu všetko to, o čom ste sa dočítali aj nedočítali a pánu kaplánovi Marekovi za odvážne rozhodnutie odísť tam s nami. Už teraz sa tešíme na najbližšie spoločné akcie vo farnosti. 

Diana Dudová

Animatori - Domaša 2020