Púť do Krakova

V dňoch 7.-8. mája 2018 sme sa pod vedením pána farára Jozefa vybrali na púť do Krakova. Svoju púť sme začali svätou omšou, kde sme si tak nanovo uvedomili, že my všetci sme pútnikmi na ceste k Bohu. Po príjemnej ceste sme už pred 16.00 hod. dorazili k prvému cieľu Centru Jána Pavla II. V Krakove, ktoré  bolo postavené na mieste, kde kedysi  Ján Pavol II. pracoval v továrni na výrobu sódy.  Centrum Jána Pavla II. „Nebojte sa“ v Krakove nie je iba spomienkou na poľského pápeža, ale aj pokračovaním jeho duchovného dedičstva, ktoré zanechal svojim krajanom a ktoré je stále zdrojom inšpirácie pre Cirkev a milióny kresťanov po celom svete. Nadchýnala nás veľkoleposť a krása, zvlášť mozaikovej výzdoby  jezuitu Marko Ivana Rupnika. Vzácnou relikviou v kostole je reverenda, ktorú mal Ján Pavol II. oblečenú pri atentáte Mehmeta Aliho Ağcu 13. mája 1981.

Po prezretí centra sme sa presunuli do Svätyne Božieho milosrdenstva, kde sme po ubytovaní absolvovali prednášku rehoľnej sestry Faustyny o Dare a tajomstve milosrdenstva.

Na druhý deň ráno sme slávili svätú omšu, ktorá bola obetovaná za našu farnosť,  pri milostivom obraze a relikviách svätej Faustíny. Následne sa presunuli do centra Krakova, kde na nás čakala sprievodkyňa Eliška, ktorá nás sprevádzala historickým Krakovom. Prezreli sme si tak Wavel, wavelskú katedrálu, Rynek Glovny, ale aj miesta, kde sa modlil a pôsobil svätý Ján Pavol II. Vďaka našej sprievodkyni sme spoznali históriu Krakova ako aj zaujímavé miesta zo života svätého pápeža. O 15.00 hod. sme sa vrátili do Lagiewnikov k Svätyni Božieho milosrdenstva, kde sme sa v Hodine milosrdenstva zapojili do modlitby Korunky Božieho milosrdenstva. Ďakujeme všetkým 39 pútnikom za spoločný čas a tešíme sa na nové spoločné chvíle v našej farnosti.

Púť Krakov, 2018