Arcidiecézny futsalový turnaj

V sobotu 4.11.2017 sa v Košiciach konal diecézny futsal, na ktorom sa zúčastnili aj mladí z našej farnosti. Tento turnaj bol rozdelený do troch vekových kategórii. My sme mali zastúpenie v strednej vekovej kategórii, ktorej sa mohli zúčastniť mladí od 13 do 17 rokov.

Naša skupina pozostávala z troch družstiev. Okrem nás tam mali zastúpenie aj mladí z farnosti Mokroluhu a Jarovníc. V prvom zápase sme na súboj vyzvali mužstvo z Mokroluhu. Zápas sa niesol celkom v priateľskom duchu, aj keď úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Podarilo sa nám streliť gól, a nakoniec aj ubrániť tesné vedenie 1:0. Druhý zápas bol už o inom. Predstavil sa nám náročnejší súper z Jarovníc, ktorý sa do nás  futbalovo povedané ,, zahryzol“. To sa odrazilo aj na výsledku, keď po dvoch rýchlych góloch sme už prehrávali 2:0. Naši chlapci však nevešali hlavy, a po zmene strán sa im podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Avšak aj napriek bojovnému výkonu sa našim chlapcom nepodarilo vyrovnať, a zápas tak skončil tesnou prehrou 2:1.

Týmto nepriaznivým výsledkom sa skončilo aj naše pôsobenie na turnaji, keďže do bojov o celkové prvenstvo   postupovali len víťazi skupín. Neostáva nám nič iné len sa poďakovať naším mladým za ich snahu a bojovnosť v reprezentovaní našej farnosti. Veríme, že budúci ročník už bude o niečo úspešnejší než ten predošlý.

Megy