PRIATELIA – farský letný tábor

…Tábor v roku je len raz, poďme si ho užiť zas. Budeme sa spolu hrať, stále a stále sa zabávať. Tak užívaj si každý deň, veď svojho kamoša tu máš. Sme tu rodina veľká aj ty si moja priateľka…

Aj tieto slová ako refrén našej táborovej hymny pravidelne zaznievali v areáli Juskovej Vole počas týždňa 11-15.7.2022. V pondelok sme to všetko odštartovali svätou omšou ešte v Humennom v zložení viac než šesťdesiat detí spolu s tridsaťdva členným tímom vrátane našich animátorov, pani zdravotníčky Aničky a pána kaplána Matúša. 

Téma, ktorú sme pre tábor zvolili tento rok, mala symbolizovať našu úprimnú túžbu pomôcť deťom vybudovať a posilniť nezabudnuteľné priateľstvá. Takúto príležitosť mali aj vo svojich menších skupinkách, v ktorých deti súťažili, plnili rôzne aktivity a stretávali sa pri ranných a večerných modlitbách. 

Medzi fenomény nášho tábora patrili už aj staré klasiky, ktoré nesmú chýbať – vodné hry a pašeráci. No aj tento rok sme určovali nové trendy, ktorými boli Spartan a burza, kde si deti mohli výmenou za nazbierané pečiatky “nakúpiť” pekné veci za svoj výkon a snahu podanú počas celého týždňa. V stredu nás navštívili dobrovoľníci Červeného kríža. Tiež sme si navzájom v skupinkách vytvárali “táborový merch” takým spôsobom, že si deti vyzdobili tričká v zmysle témy tábora – na pamiatku na ňom každý každému zanechal odtlačok svojho prsta. Odmenou bola aj diskotéka a grilovačka. Čaro obety si zasa na nočnej hre vyskúšali všetci odvážlivci. 

Počas omše, ktorou sme chceli vyjadriť vďaku za požehnaný spoločne prežitý čas, sme si založili takzvaný ohník pomoci, do ktorého každé dieťa a animátor priložilo svoje polienko ako symbol dobrého skutku. 

Ďakujeme deťom, animátorom, všetkým, čo nám s táborom pomáhali a mestu Humenné a OZ Podaj ruku za finančnú podporu. 

Farský tábor 2022
« z 2 »