Birmovanecký volejbal

Dňa 17.2.2018 sa naši birmovanci spolu s animátormi zúčastnili na volejbalovom turnaji pre birmovancov. Tento turnaj organizovali, ako už tradične, mladí z farnosti Humenné – pod Sokolejom na Základnej škole SNP1.

Naši birmovanci sa na tento turnaj dobre pripravili, o čom svedčí aj fakt, že nastúpili až z dvoma mužstvami. Okrem nás tu mali svoje zastúpenie aj mužstvá domácich a „polo-domáci“, mladí z filiálky Jasenov.

Hráči si na palubovke nič nedarovali, a veru bolo sa na čo pozerať. 9 družstiev bolo rozdelených do 3 skupín. Po skupinových zápasoch „každý s každým“ sa v semifinále stretli proti sebe víťazi zo skupín A a B, druhý zápas boli víťazi C skupiny (Trojka B) a najlepší „manšaft“ z tabuľky druhých tímov. Tím „Trojka A“ ukončil svoje pôsobenie v základnej časti. Nakoniec sme sa vo finále stretli s družstvom „sokolejských animátorov“. Po veľmi vyrovnanom zápase a dobrom výkone sa nám nakoniec podarilo zvíťaziť po setoch 17:20, 20:15 a 10:7 a obhájiť tak minuloročné prvenstvo.

Všetci sa tešíme z príjemne stráveného sobotňajšieho dňa a nových priateľstiev. Sme radi, že sa nám podarilo rozhýbať si nielen svaly, ale aj hlasivky. Preto nakoniec trošku pozmenenými slovami Cézara treba povedať len jedno:,, Prišli sme, videli sme, zvíťazili sme!“.

Megy