Trojka v Tatrách 2020

V utorok 11.8.2020 sme sa už ako každoročne ( po 8 x ) vybrali na výlet do Vysokých Tatier. Vyrazili sme už skoro ráno o 6:00 a natešene sme očakávali príchod do cieľa, ktorého sme sa dočkali po 4 dlhých hodinách cesty.

Tento rok sme si ako novú nepoznanú destináciu Vysokých Tatier vybrali Žiarsku chatu. Túru sme začali v Žiarskej doline na parkovisku a následne sme vyšli po „asfaltke“ až  ku chate. Tu sme sa občerstvili, načerpali nové sily a následne časť odhodlaných turistov pokračovala ďalej na Žiarske sedlo. Táto cesta bola omnoho zaujímavejšia, keďže viedla pomedzi stromy, potôčiky a nakoniec cez skaly. Cestu nám skrášlilo aj počasie, ktoré vyšlo na jednotku. Dokonca sa nám podarilo stretnúť aj svište.

Na vrchole to už bolo o inom. Kochali sme sa nádhernou tatranskou prírodou a úžasnými panorámami, ktoré boli tou najlepšou odmenou. Už oddýchnutí, s plnými galériami fotiek, sme sa vydali na cestu späť k autobusom. Našlo sa aj pár odvážlivcov, ktorí sa boli namočiť do malého Žiarskeho plesa. Ku chate sme si to síce všetci vyšliapali pešo, no cestou naspäť si časť z nás požičala kolobežky a my ostatní, ktorí sme nestíhali, sme museli doslova bežať. Nakoniec všetko dobre dopadlo a stihli sme prísť na parkovisko len s polhodinovým meškaním.

Na záver by sme sa chceli všetkým poďakovať všetkým za krásne prežitý deň a za skvelú atmosféru, pánovi farárovi za organizáciu, Mestu Humenné za dotáciu 203 € na túto našu turistickú akciu, ZKSM za pomoc pri organizácii a hlavne pánom šoférom za trpezlivosť. Tešíme sa o rok.

Maroš Soták a Samuel Šutka

Trojka v Tarách 2020