Foto z karnevalu

Farský karneval pre deti zo sídliska III. sa v Humennom uskutočňuje každý rok. A ani tento rok tomu nebolo inak. Pod záštitou Občianskeho združenia Podaj ruku z Farnosti sv. Košických mučeníkov v Humennom sa v sobotu 26.1.2013 zišli v CVČ Dúha najrozmanitejšie karnevalové masky. 

Pozvané boli deti z farnosti, ale aj mimo nej. Zúčastnilo viac ako 90 detí od tých najmenších, až po násťročných školákov. O všetkých sa starali členovia Občianskeho združenia Podaj ruku, katechétky, animátori a tiež tamojší pán farár a diakon.

Úvodom karnevalu bola registrácia masiek, kde sa deti zapísali na veľký plagát svojím menom a maskou. Okrem toho dostali všetky masky na krk kartičky s číslom a tombolový lístok. Po privítaní moderátormi nasledovala prezentácia masiek. Deti sa rozdelili do skupín podľa čísel, aby tak svoje masky mohli ukázať všetkým v sále. Nasledoval spoločný tanec. Na tanečnom parkete nechýbalo ani jediná maska.

Zábava v plnom prúde pokračovala detskými hrami ako boli napríklad hľadanie pokladu, navliekanie gombíkov či tajomstvo v loptičke. Súťaže spestril aj balónový tanec, kde sa našli až dva výherné páry. Každé dieťa zúčastnené ktorejkoľvek hry, dostalo sladkú odmenu. „Túto akciu hodnotím veľmi pozitívne. Všetky deti sa dobre zabávali a odchádzali spokojné s cenou v ruke. Takže sa určite na podobné karnevalové stretnutie teším aj o rok,“ vyjadrila svoje pocity animátorka Kristína Balintová.

Po hrách a zábave prišiel čas na očakávanú tombolu. A v nej si našiel niečo každý účastník. Plyšové hračky, hry, sladkosti alebo školské potreby. Karneval sa na záver zmenil na veselú diskotéku. Zapojili sa dokonca aj rodičia.

Uvedený článok môžete nájsť na http://www.nasehumenne.sk/spravy/zivot/189-animatorka-kristina-balintova-deti-sa-dobre-zabavali-a-odchadzali-spokojne

[nggallery id=39]