Tvorivé dielne

Príroda nepotrebuje vizážistov či módnych návrhárov, lebo je dokonalá. Najmä v jeseni je zaodetá do krásnych pestrofarebných šiat. Jej jesennú nádheru sme sa snažili zachytiť na už tradičnej tvorivej dielni v priestoroch farského pastoračného centra. Naša prvá tohtoročná dielnička sa konala v sobotu 14. októbra 2017 od 14.00 do 17.00 hod..

Na deti z našej farnosti čakali stoly plné farieb jesene. Aby sme našej prírode trošku pomohli, vyrábali sme výrobky z odpadových materiálov, alebo priamo z darov prírody. Spod šikovných rúk našich detičiek vychádzali jesenné obrazy s pôvabom farebných padajúcich listov, krásne listnaté postavičky, fantazijné vtáčiky či jeseňou voňajúce kytičky.

Detičky odchádzali domov s plným náručím vlastnoručne vyrobených jesenných dekorácií, s plánmi, koho nimi obdarujú či aký priestor skrášlia. Nechýbal ani spokojný úsmev na tvári, čo je pre organizátorov tou najlepšou odmenou.

Príroda nám rozpráva o Bohu v každom ročnom období, no najmä v jeseni nám ukazuje jeho umelecké cítenie. A v túto jesennú sobotu sme sa stali malými umelcami aj my …

JF