SRDCE HRDINU – pozvánka na 2. víkend zo série CHLAP, HRDINA, DUB, STROJ

Víkend sa bude konať 10. – 12. mája v Otcovej stodole.
Počas víkendu bude priestor na prednášky, aktivity, zdieľanie, modlitby, dobré jedlo a tiež sobotnú manuálnu prácu na rekonštrukcii ďalšej časti Otcovej stodoly. Cena za víkend je symbolických 19 EUR. Počas víkendu bude pre vás zabezpečená plná penzia, ubytovanie a občerstvenie.
Počet miest je obmedzený, preto neváhaj!

Prísť môžeš aj keď si nebol na prvom víkende…  

Viac sa dozviete na:


Na povzbudenie pripájam osobné svedectvo duchovnej obnovy v Otcovej stodole:

Otcova stodola sa označuje ako „miesto, kde ožíva srdce muža“. Na základe osobnej skúsenosti môžem potvrdiť, že je to naozaj tak. Je to miesto, kde Boh skutočne koná veľké veci. Veď je napísané: „kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“(Mt 18, 20)
A nás tam bolo 28 chlapov, odhodlaných odovzdať Bohu  to miesto, ktoré mu v našich životoch, srdciach patrí. Viete si predstaviť tú silu? Ja už áno 😉 

V Stodole som začiatkom apríla absolvoval duchovnú obnovu na tému  „Muž ako prorok, kňaz a kráľ“. Stretli sme sa tam chlapi, od Sniny po Bratislavu, otcovia aj synovia, slobodní či ženatí, od 20 po skoro 80 rokov.  Pod duchovným dohľadom otca Janka Buca, sprevádzaní skúseným „animátorom“ 🙂 Martinom Jánusom, ináč výkonným riaditeľom ZKSM, sme sa snažili porozumieť a vstúpiť do povolania určeného každému chlapovi.

Obnova spočívala v množstve prednášok, rozhovorov a zdielaní svojich životných príbehov a skúseností, modlitieb, piesní chvál i slávení svätých omší, pod vplyvom ktorých Otec priam hmatateľne búral naše falošné predstavy, strhával masky a  budoval  v nás novu identitu, identitu mužov, ktorí budú skutočnou oporou pre svoje rodiny, spoločenstvá, farnosti a svojím životom budú svedčiť o Božej veľkosti a láske.

Nezabudnuteľné pre mňa ostane tiež spoločné stolovanie, kde sa každý predbiehal v pomoci a skôr dbal o ostatných, až potom o seba. Takto si predstavujem úprimné a pravé bratstvo, ozajstné spoločenstvo kresťanov!

Možno sa vám budú zdať moje slová trochu patetické, ale tak to jednoducho cítim. Pre mňa to bol  najzásadnejší víkend v mojom živote! Po ňom už nič nie je také ako predtým. BOH sa stal pre mňa skutočnou prioritou a prosím ho, aby mi  dal milosť vytrvať až do konca, teda do začiatku :-). 

Preto vás povzbudzujem, aby ste využili túto možnosť, ktorá sa vám ponúka. Ak to myslíte so svojou vierou vážne a chcete ju posunúť na vyššiu úroveň, potrebujete impulz na odrazenie sa od „dna“, tak neváhajte. Je to stávka s tým najvýhodnejším kurzom. A prehrať s Ním nemôžete. On už predsa vyhral…

P.s.: Bude tam o vás dobre postarané aj po materiálnej stránke. Jedlo bolo výdatné a chutné, postele mäkké, voda teplá… a máju tam aj štuple do uší, pre tých s ľahkým spánkom. Predsa len, toľko chlapov po kope aj trochu „hlasnejšie znie“ … 🙂

Pripájam zopár obrazových zastavení:

Tomáš Krško