Rada KBS a TV LUX prinášajú projekt videí k Svetovému stretnutiu rodín

P:3, 10. 06. 2022 11:28, DOM
Foto: Print screen YouTube

Bratislava 10. júna (TK KBS) Televízia LUX a Rada KBS pre rodinu pozývajú rodiny všetkých farností k bezprostrednej príprave na 10. svetové stretnutie rodín v Ríme i v slovenských diecézach. Urobia to prostredníctvom špeciálneho projektu siedmich videí, v ktorých sa rodinám prihovoria viacerí slovenskí kňazi.

V týždni od 13. – 19. júna 2022 vždy o 12:15 vo vysielaní TV LUX a o 12:30 na kanáloch Rady KBS pre rodinu zverejnia jednu video-katechézu. „Pozrite si upútavku už dnes na YouTube či na Facebooku. Ak máte možnosť zazdieľať ju na farských stránkach, pomôžete dobrej veci,“ avizuje Rada KBS pre rodinu.

Tohtoročné Svetové stretnutie rodín bude výnimočné, pretože sa prvýkrát v histórii bude sláviť v diecézach sveta a na podujatia v Ríme bude mať skrze médiá prístup každý. Oficiálny program v slovenčine je možné nájsť na stránke SSR. Celý program kongresu bude streamovaný s prekladom do svetových jazykov.

Prenosy z festivalu rodín, svätej omše i Anjel Pána s pápežom Františkom zabezpečia slovenské katolícke médiá.

K stretnutiu bolo publikovaných viacero materiálov: symboly, katechézy, videá, i slovenská verzia hymny s notami.  Vo viacerých slovenských diecézach sa budú konať Diecézne stretnutia rodín s biskupmi, ich zoznam je možné nájsť na stránke www.svetovestretnutierodin.sk