Prvé miesto – volejbal

Dňa 25.02.2017 sme sa birmovanci s animátormi (a naším kaplánom) zúčastnili na volejbalovom turnaji birmovancov. Zorganizovali ho mladí z farnosti Humenné – pod Sokolejom na Základnej škole SNP 1.
Spoločne sme si spríjemnili sobotňajšie dopoludnie, a samozrejme aj trochu zašportovali. Prvý zápas základnej skupiny sme vyhrali kontumačne, keďže jeden z tímov sa nedostavil. V ďalších dvoch zápasoch sme hravo zvíťazili nad domácimi birmovancami „zo Sokoleja“. Po tomto úspechu sme sa z prvého miesta v základnej skupine prebojovali do finálovej skupiny. V nej po výhre nad birmovancami z Humenného – mesta sme v druhom zápase podľahli animátorskému tímu.
Na naše prekvapenie, na záver turnaja sa „tím animátorov“ vzdal svojho prvého miesta (keďže to bola pre nich len „rozvička“ na diecézny turnaj o týždeň), a tak sme nakoniec skončil prvý my.
Okrem radosti z úspechu sme zároveň spravili niečo pre naše zdravie, užili si veľa zábavy a nadviazali nové priateľské vzťahy. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto akcie.

Alžbeta Kuncová