Kráčali sme „Po stopách Ježiša“ …

Šesťdesiatdva detí, dvadsaťosem členov tímu – animátori, technici, pani zdravotníčky a pán farár. Dokopy deväťdesiat ľudí z našej farnosti sa po dvoch rokoch opäť stretlo v mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli. Farský tábor sa konal netradične, v letných dňoch 12.-16. júla 2021. Ročná pauza spôsobená pandémiou zapríčinila, že sme sa všetci ešte viac tešili a hygienické opatrenia, ktoré sme nesmeli prehliadať nás priučili opatrnosti. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že opatrne sa tešiť je takmer nemožné, teraz sme už doma, pevne verím, že všetci zdraví a s pokorou a vďačnosťou spomíname na spoločne prežitý čas.

V duchu pokory a vďačnosti túžim všetkých ctených čitateľov tohto textu informovať o našom tábore. Kto ste tam s nami neboli, informujte sa. Kto ste s nami boli, ďakujte prosím so mnou.

Ďakujem za šoférov obidvoch autobusov, ktorí nás bezpečne priviezli. Ďakujem za každé dieťa, ktoré kráčalo s nami. Kráčalo aj napriek tomu, že mu všetky sily a možno aj radosť z pohybu a ľudí vzala karanténa. Ďakujem za každé dieťa a animátora, čo sa rozhodli sa s nami tešiť, aj keď im bolo smutno za domovom. Ďakujem za každý tím, za ich prácu v skupinke, za ich spoluprácu s ostatnými členmi tábora. Ďakujem za tímového ducha, ktorý nesklamal žiadnu skupinku, práve naopak, skôr či neskôr sa všade objavil. Ďakujem za úprimné zapojenie sa detí do ranných a večerných modlitieb, za každé ich slovo a názor, o ktorý sa s nami podelili. Ďakujem za mudrca Bruna, ktorý nás spolu s pánom farárom sprevádzal na svätých omšiach a povedal, čo sme síce všetci potrebovali, ale možno nechceli počuť. Ďakujem za jeho rozvážnosť a trpezlivosť. Ďakujem za občianske združenie Podaj ruku, ktoré finančne podporilo, a tak umožnilo chod tábora. Ďakujem za technický tím, ktorý umožnil praktický chod tábora. Ďakujem za pani zdravotníčky, za ich nežnú starostlivosť. Ďakujem za pani kuchárky, ktoré nenechali žiadne brucho prázdne. Ďakujem pánu farárovi, za zastrešenie tábora a za jeho prítomnosť v ňom. Ďakujem Bohu za vyslyšanie našich modlitieb a za jeho účasť v každom z nás.

Tohto roku sme sa rozhodli kráčať po stopách Ježiša. Každý deň sme chceli objavovať svetové pútnické miesta, ale zo všetkých sme našli jedno. Niekto by povedal, že sme nedodržali tému. Tí však, čo sme tam boli, vieme, že čokoľvek sme robili, všetci sme kráčali po Jeho stopách…


Na tábore bolo super. Dobré boli vodné hry a stanovištia, v ktorých súťažili dva tímy proti sebe. Ale najlepší deň bol štvrtok, kedy sme hrali obľúbenú hru pašeráci a v noci sme absolvovali trest v podobe skúšky odvahy.

Števko


Tábor bol skvelý, pretože sme hrali pašerákov, ktorí na tábore nesmú chýbať. Najviac sme sa vyšantili cez vodný deň. Páčilo sa mi ešte aj ako animátori spievali a museli robiť rôzne tresty z čarovného papiera pána farára.

Zuzka


Farský tábor „Po stopách Ježiša “ priniesol priateľov a skvelé zážitky nielen desiatkam detí, ale aj mnohé skúsenosti a možnosť sebarozvoja nám – animátorom.

Aďa


Osobne sa mi tábor páčil. Nato, že sme boli rok bez tábora a aj na prípravu sme pre pandémiu nemali veľa času, sme to zvládli. V tíme som mala super deti, ktoré mi zakaždým dokázali zlepšiť náladu a spolu sme sa vždy zabavili. Aktivity boli pestré, povedzme, že tam bolo z každého rožka troška a každý si tam našiel svoje. Hodnotím 9/10, lebo vždy je priestor niečo zlepšovať.

Ninka


Najviac sa mi páčili vodné hry a hľadanie pokladov. Mala som super animátorky a tábor bol pre mňa skvelým zážitkom.

Terezka


Som veľmi rada, že som mohla byť súčasťou organizačného tímu tábora. Ako každý rok, aj teraz mi pribudlo do zbierky veľa krásnych zážitkov. V skupinke som mala úžasné deti, ktoré mi opäť ukázali, že aj keď nesvieti slnko, ony mi rozžiaria každú jednu sekundu strávenú s nimi. Nakoniec by som chcela pozdraviť mojich malých Zelených monsterov, všetkým deťom zapriať krásne leto a dúfam, že sa o rok vidíme znova.

Elenka


Ďakujem animátorkám a animátorom za super aktivity a zábavu. Našla som si veľa nových kamarátok a už  teraz sa teším na budúci rok.

Zuzka


Na tábor som sa úprimne veľmi netešil, ale nakoniec to bol jeden z najlepších táborov na akých som kedy bol. Som rád, že som mal takú skupinu, akú som mal a ďakujem aj za super animátorky. Taktiež sa mi veľmi páčila strašidelná noc a hra pašeráci.

Kubko


Tábor ma veľmi bavil. Animátori, technici a zdravotníci boli veľmi milí a nápomocní, či k deťom alebo k sebe navzájom. Vymýšľali rôzne hry a dávali si na tom záležať. Chodili sme nielen na túry, ale aj na rôzne zábavné akcie. Zdravotníčky nenechali deti bez jedného škrabanca alebo kusanca od komára. Animátori nemali chybu. Bavili sa s nami akoby boli našimi rovesníkmi. A pani kuchárky mali zásluhu na tom, aby sme nikdy neboli hladní. Zasýtili nás skvelými raňajkami, obedmi a večerami. Hrali sme aj veľmi zábavné hry, napríklad pašerákov alebo transfúziu. Na tábore som bol už po štvrtýkrát a stále ma neomrzel. Tábor nemá chybu, odporúčam.

Peťo 


Mne sa veľmi páčili vodné hry, hra šatka a pašeráci. Bola to sranda. Ešte sa mi páčila párty. Ďakujem všetkým.

Emily


Tábor sa mi veľmi páčil, lebo tam boli super hry, super animátori a dobré jedlo bolo. Našiel som si kamošov a zabavil sa na párty. O rok tam chcem ísť zas.

Mirko


Čas strávený na tábore som si užila, aj keď niektoré aktivity boli pre mňa už asi trochu nezaujímavé, keďže som staršia. Najviac sa mi páčil vodný deň a strašidelná noc a chcela by som sa poďakovať animátorom za pekne prežitý týždeň.

Sofia


Myslím si, že tento tábor bol veľmi vydarený na to, že vyše roka sme žiaden tábor neorganizovali a na prípravu sme mali ani nie mesiac. Deťom sa veľmi páčili vodné hry, pašeráci a hlavne nočná hra. Som rada zato, akú skupinku som mala. Týmto by som chcela pochváliť všetky moje čokoládky, a hlavne si všetci užite toto krásne leto.

Emka


Ja som si tohtoročný tábor veľmi užila. Tým, že sme minulý rok tábor nemali, tak mi veľmi chýbala tá táborová atmosféra. Mala som pred ním rešpekt, no aj napriek tomu to prekonalo všetky moje očakávania. Decká v mojej skupinke  (a nie len tie) boli úžasne a som za ne neskutočne vďačná. Vytvorili sme si obrovské množstvo spomienok a zážitkov, na ktoré do konca života, dúfam, nezabudneme. Som rada, že sme mohli stráviť spolu pár dni, ktoré sme si užili najviac, ako sme mohli. Z tejto atmosféry budem isto čerpať energiu najbližších pár týždňov a už teraz sa neviem dočkať ďalšej farskej akcie.

Nina


Farský tábor 2021