Domaša: formačno-relaxačné stretnutie animátorov

19.7.2021. To je dátum, na ktorý sme sa my, animátori, tešili asi od začiatku leta. Už od rána sme sa nevedeli dočkať, kedy konečne bude 11:00 a vyrazíme na Domašu, kde spolu strávime pekné chvíle, na ktoré len tak nezabudneme. Všetci sme sa stretli na fare,  kde nám ešte náš pán farár poďakoval za úspešne zvládnutý tábor a spoločne sme sa pomodlili. Po krátkej modlitbe sme si sadli do áut a vydali  sa na cestu.

Po príchode sme sa rozdelili do izieb a šli na obed. Pred každým jedlom nechýbala krátka modlitba, ktorú nám vždy s úsmevom na tvári dával náš pán kaplán Marek. Po obede nás čakala menšia prechádzka, na ktorej nemohla chýbať zmrzlina a taktiež množstvo hier, ktoré sme si všetci veľmi užili. Spotení sme sa vrátili naspäť a krátka pauza nám padla vhod. Oddýchnutí sme sa vrátili na omšu, na ktorej nechýbala úžasná atmosféra. Následne sme išli na večeru a po nej si pre nás animátorka Ninka pripravila program: „utužovanie vzťahov“. Keďže nie vždy sme na seba všetci dobrí a vyskytnú sa aj nejaké vzťahové problémy, je dobré porozprávať sa z očí do očí a ospravedlniť sa tomu druhému. Ale nejde len o to ospravedlniť sa, ale aj o prijatie ospravedlnenia. Táto aktivita nás určite posunula dopredu a myslíme, že by to mali vyskúšať aj iní. Potom sme sa spoločne pomodlili a šli hrať hry. Tento deň bol super a myslím, že každý si ho užil.

Utorok bol veľmi lenivý deň. Po raňajkách sme hrali hru s názvom Minute to win. Mali sme približne 8 stanovíšť, na ktorých sme sa po minúte striedali. Bola to zábava a nikto sa určite nenudil. Potom nastal asi náš najobľúbenejší program – oddych a spánok. Všetci sme boli na izbách a buď sme spali, pozerali filmy a telku, alebo sme sa len rozprávali. Túto aktivitu sme vykonávali až do omše, no po nej tento program rozhodne pokračoval ďalej.

V stredu sme išli na dlhšiu prechádzku ku hrádzi a po nej sme mali hľadanie pokladu, ktoré nám zorganizovali Emka, Ninka, Bianka a Ninka. Rozdelili sme sa do troch skupín a pomocou indícií sme sa dostávali bližšie k nášmu pokladu. Každý nakoniec dostal sladkú odmenu, ktorú si, samozrejme, všetci zaslúžili. Potom sa niektorí kúpali a nasledovala omša. Tento deň sme ukončili opekačkou, na ktorej sme sa všetci dlho do noci bavili.

Vo štvrtok ráno sme sa pobalili a šli k vode. Následne sme mali obed a po ňom pre nás prišiel odvoz, ktorý nás priviezol naspäť domov. Tento deň zbehol veľmi rýchlo ale aj tak sme si ho užili naplno.

Spoločne strávené dni sme si všetci užívali. Bol to pre nás zaslúžený oddych, ktorý by sme si určite všetci radi znovu zopakovali. Ďakujeme preto pánovi farárovi, ktorý nám dáva jeho plnú dôveru a podporu. Tiež ďakujeme ZKSM za finančnú podporu. Pánovi kaplánovi ďakujeme za to, že to s nami zvláda úžasne a nikdy sa pri ňom nenudíme. Najväčšia vďaka však, samozrejme, patrí nášmu Bohu, ktorý nám dáva nádej a silu pokračovať v tom, čo robíme.

Eva Peráčková

Domaša - stretnutie animátorov, 2021