Animátorská víkendovka na Domaši

Piatok 18.06. pre nás animátorov začal ako každý iný, no predsa sa v niečom od ostatných líšil. Rovnaký bol preto, že väčšina z nás strávila časť dňa v škole.  O tom, v čom sa tento piatok líšil od ostatných, sa vám teraz rozpíšem. 

Bol veľmi horúci deň. Začalo to stretnutím o 16:00 pred farou, kde nás už čakal odvoz a vyrazili sme na Domašu. Po úspešnom príchode sme sa ubytovali na chate a utekali na večeru. Následne sme sa všetci stretli v našej spoločenskej miestnosti , kde si pre nás animátorka Dianka pripravila krásnu modlitbu. Pripomenula nám, že zapálená svieca znamená prítomnosť Ježiša. V tento večer nesmeli chýbať naše obľúbené hry ako mäso, zvieratká či Activity. Podľa toho, ako neskoro sme všetci šli spať, usudzujem,  že každý  z nás si tento deň užil naplno.

Sobota bola tiež veľmi zaujímavá. Ako animátori sme sa zapojili do projektu s názvom „Aby sme mohli vyrozprávať pravdu“. Keďže toto pandemické obdobie nás presvedčilo, že veľmi žiadaným priestorom pre prácu s deťmi a mladými boli aj sociálne siete, využili sme médiá naplno a u nás sme to zvlášť postavili na nahrávaní krátkych formačných videí. 

Aj preto nás prišiel navštíviť veľmi milý, šikovný a úspešný manželský pár Maruška a Lukáš. Pripravili si pre nás zaujímavú prezentáciu o fotografovaní a kamerovaní. Lukáš a Maruška nám dali veľa praktických rád v oblasti fotografovania a nahrávania videí a určite využijeme tieto informácie aj pri tvorbe ďalších videí pre deti či mládež.            

A čo by to bol za pobyt na Domaši bez kúpania sa v nej? Aj to sme stihli. Slnko sa síce skrývalo za mraky, no úsmev z našich tvárí nemizol. Pred večerou sme stihli absolvovať aj omšu, za ktorú ďakujeme pánovi kaplánovi. Pripomenul nám, že v živote sú potrebné tzv. „4P“ pre krajší život- vedieť pozdraviť, poprosiť, poďakovať a pomôcť. V nedeľu sme stihli, ako inak, modlitbu,  vodné bicykle, obed a nastal čas odchodu. 

Som presvedčená, že každý jeden z nás si tento víkend maximálne užil. Myslím, že tento spoločne strávený čas je dôkazom toho, že aj počas tejto neľahkej doby, ľudia vedia byť šťastní.  Lenže ako sa vraví, bez Božieho požehnania, márne naše namáhania, a preto by som sa za celý tento víkend, za každý úsmev, pomoc, dobrých ľudí a krásne chvíle, chcela v mene všetkých animátorov poďakovať v prvom rade Bohu. Ďalej veľmi pekne ďakujeme ZKSM, pretože bez vás by sme neboli, tam, kde sme, pánovi farárovi za vernosť, že nás tam pustil aj napriek všetkým rizikám, pánovi kaplánovi za trpezlivosť a príjemné spoločné chvíle, Maruške a Lukášovi za skvelú prednášku, personálu na chate a v reštaurácii.

Animátori na Domaši, 2021