Tábor Narnia 2018

„Som unavená, ale ešte by som chvíľu zostala“ prebehlo mi hlavou počas čakania na autobus, ktorý nás odvážal späť domov. „Aj ja by som ešte ostal“, ozval sa vzápätí hlas vedľa mňa. Tešili sme sa domov, ako každý kto sa po dlhšom čase vracia späť, ale niekde vo vnútri sme cítili, že ešte by sme ostali. Aspoň jeden týždeň navyše.

Pre deti to bol čas zábavy, radosti a smiechu. Animátori zasa raz museli ukázať veľkú dávku zodpovednosti, trpezlivosti i pevných nervov. Aj ich hlasivky dostali miestami riadne zabrať. To však nebolo nič v porovnaní s každodenným humorom a úlohami, pri ktorých si všetci zahriali nielen svaly, ale aj mozgové bunky. A veru občas bolo potrebné prudké premýšľanie. Celým táborom nás sprevádzal Aslan, kráľ Narnie, ktorý sa nám každý deň prihováral, a povzbudzoval nás k zodpovednému plneniu úloh, ktoré boli pripravené pre deti.

Zvládli sme túru, ktorá bola dostatočnou skúškou našej telesnej kondície. Keď sme sa konečne po nekonečných otázkach, že kedy už budeme v cieli dostali až na vrchol, ukázala sa nám panoráma, ktorá sa len tak nevidí každý deň. Cestou späť sa síce otázky nezmenili, ale pocit, že sa už vraciame späť nás hnal dopredu.

Okrem toho všetkého mali deti možnosť v tábore využiť rôzne služby. Dnes už nie je v móde obyčajný copík na hlave, a preto v rámci toho aby sme držali krok s dobou šikovné ruky našich animátoriek zaplietali na hlavách detí vrkoče od výmyslu sveta. Nie každý sa však lakomí na vrkočiky, nasprejovaná hlava bola pre niektorých väčšie frajerstvo. Nielen vlasy, ale aj tvár bolo potrebné trocha prikrášliť rozprávkovými bytosťami a inými druhmi zvierat. Čo by to bolo za fintenie bez poriadnych módnych doplnkov a náramkov, ktoré sme si sami vyrobili. Keď sme sa už všetci poriadne nahodili diskotéka sa mohla začať. Na nej predviedli svoje najnovšie tanečné kreácie nielen deti, ale aj animátori sa nenechali zahanbiť. Čo by to bol za tábor bez poriadnej skúšky odvahy. Aj tá sa úspešne zvládla, aj keď miestami deti museli preukázať naozaj veľkú dávku odvahy.

Opäť raz ďakujeme nášmu pánovi farárovi Jozefovi Kozákovi i kaplánovi Mariánovi Jaklovskému za to, že nám dali možnosť rozvíjať naše talenty, zároveň chceme poďakovať OZ Podaj ruku, dobrodincom a mestu Humenné za finančnú podporu.

Ďakujeme aj rodičom, ktorí nám zverili svoje deti, a prajeme si, aby vám robili takú radosť, akú sme my s nimi zažili v tábore. Tešíme sa opäť o rok na nové zážitky a spomienky.


Fotogaléria:


Video:

Meggy