Školenie dobrovoľníkov

V dňoch 22. až 24. júna sa naši animátori rozhodli, že strávia spoločné víkendové chvíle na školení dobrovoľníkov na Domaši. Po piatkovom príchode a chvíľkovom udomácnení sa sme sa rozhodli, že v rámci otužovania našich vzťahov si zahráme rôzne zoznamovacie hry, pri ktorých sme si okrem lepšieho spoznania sa užili aj veľa srandy. Tento pre nás krátky deň sme zakončili svätou omšou a  večernou modlitbou a všetci sme sa tešili na výzvy nového dňa.

Na druhý deň v sobotu sme mali dopoludňajší blok, ktorý si pre nás pripravil p. kaplán Marián. V rámci toho bloku sa nám snažil priblížiť dôležitosť a potrebnosť modlitby v našom živote. Po krátkej prednáške sme si spravili s témou súvisiace aktivity. Najprv sme sa všetci odobrali na tiché miesto, kde sme strávili aspoň chvíľku osamote s Bohom. Neskôr sme si vytvorili malé skupiny medzi sebou a zdieľali sme svoje názory a skúsenosti s modlitbou. Po obede sme sa všetci spoločne pustili do príprav aktivít a vecí na tábor. Večerný program bol už trochu voľnejší. Po celodennom programe sme uvítali večerný relax v podobe pozerania filmov.

Nedeľné ráno začínalo svätou omšou. Po jej skončení sme dokončili nedokončené veci z predošlého dňa.  Čakanie na obed sme si skrátili rôznymi aktivitami, ktoré máme pripravené na tábor. Poobede sme sa všetci spokojne pobrali domov v nádeji, že toto školenie prispeje k dobrému zvládnutiu tábora.

 Megy