INŠTRUKCIE pre našu farnosť

Na základe rozhodnutia Úradu vlády SR, Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a arcibiskupa Košickej arcidiecézy, vydávame pre našu farnosť, tieto usmernenia:

  • Sväté omše v celej farnosti od 10.3. (utorok) do 23.3. (pondelok) sú zrušené.
  • Úmysly sv. omší od dnešného dňa 12:3.2020, ktoré boli prijaté na jednotlivé dni pre farský kostol budú odslúžené kňazmi v daný deň pri súkromnej sv. omši. Ak by ste chceli úmysel sv. omše preložiť, prosím, kontaktujete pána farára – 0905 715 558
  • Odporúčame sa duchovne spojiť prostredníctvom vysielania TV Lux a Rádia Lumen

                      Sviatosti a sväteniny budeme vysluhovať nasledovne:

  • Sviatosť krstu – je možné udeľovať, ale pri dodržaní hygienických a bezpečnostných opatrení. Detaily krstného obradu sa dohodnú s kňazom telefonicky.
  • Sviatosť zmierenia budeme vysluhovať po 21.3.. Vo výnimočnom prípade nás kontaktujte telefonicky. Treba sa však vyhnúť vytváraniu dlhých radov veriacich, čakajúcich na sv. spoveď.
  • Sviatosť pomazania chorých – možno vysluhovať v jednotlivých prípadoch s najvyššou mierou hygieny. Zaopatrovanie chorých v nebezpečenstve smrti v nemocnici Humenné hláste na tel. čísle 0902 228 711.
  • Pohreby – môžete nahlásiť telefonicky. Všetky pohrebné obrady budú bez sv. omše. Podľa opatrenia mesta Humenné zo dňa 10.3.2020 by sa na pohrebe mala zúčastniť len najbližšia rodina a bez pohrebného karu.
  • Modlitba je v tomto čase obzvlášť potrebná a užitočná. Preto vyzývame všetkých našich veriacich, aby sme sa v tomto čase, zjednotili v modlitbe posvätného ruženca každý večer o 20:00 hod., s celou svojou rodinou vo svojich príbytkoch. Ruženec sa modlime v spoločnom úmysle za čo najrýchlejšie zastavenie šírenia nákazy, za vyliečenie chorých a za Božiu pomoc pre lekárov i zdravotnícky personál.

Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!