Futsalový turnaj – Sokolej

V sobotu 4. marca sme sa zúčastnili futsalového turnaja v Humennom. Tento turnaj pripravovala susedná farnosť Humenné – pod Sokolejom na Základnej škole SNP 1. Turnaja sa zúčastnilo 6 tímov z Humenného a okolia.

Po úvodnej sv. omši nasledovalo rozdelenie do skupín. V prvej skupine sa ocitli mladí zo Sokoleja, Ohradzian a Dlhého nad Cirochou. My sme boli v druhej skupine spolu so saleziánmi a mladými z Lieskovca. Futsal sa niesol vo veľmi pokojnej a príjemnej atmosfére.

Naši reprezentanti si v prvom zápase zmerali sily s Lieskovcom, ktorý zdolali ľahko v pomere 3:1. (To bolo bohužiaľ naše prvé a posledné víťazstvo na turnaji.) Druhý zápas bol už o čosi náročnejší, o čom svedčí aj fakt, že saleziánom sme aj napriek bojovnému výkonu podľahli 1:3. Zo skupiny sme postúpili z 2. miesta ďalej do semifinále, kde sme narazili na veľmi náročného súpera z Ohradzian, neskoršieho víťaza turnaja. Ten nás zdolal „lacnými gólmi“ 0:3 po našich zaváhaniach v obrane. Po tejto prehre nám už neostalo nič iné len zabojovať o 3. miesto. V tomto súboji sme opäť narazili na mladých saleziánov, ktorým sme aj napriek veľkej snahe bojovať podľahli vysoko 1:6. Nemilosrdne strestali naše chyby v obrane, a nám zas naopak chýbalo šťastie v koncovke. Naši chlapci si vybojovali povestnú ,,zemiakovú“ medailu, keď skončili na 4. mieste. Víťazom turnaja sa stal minuloročný obhajca titulu – Ohradzany. Vo finále zdolali mladých z Dlhého nad Cirochou v tesne 3:2.

Sláva víťazom, česť porazeným, a nám neostáva nič iné len zablahoželať víťazom a poďakovať naším mladým za bojovný výkon, ktorý predviedli. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a snáď i lepšie umiestnenie.

Simona Kurtíková (alias Magda)