Farský karneval 2020

Ahojte trollovia 🙂
Nechcem vám dať na vedomie nič iné, ako to, že trollovia v sobotu (8.2.2020) oslavovali veľký, ba priam obrovský sviatok. Farský (trollský) karneval sa realizoval v spolupráci s OZ Podaj ruku a CVČ DÚHA.

Tému sme si, ako inak, prisvojili opäť zo svetoznámej rozprávky (nemyslím si, že je potrebné menovať). Trollovsky dlho sme my, animátori (ďalej už len trollovia), pracovali na prípravách. Jeden zlý troll by sa bol opýtal, či sa to vôbec oplatí pre pár hodín. Veruže, oplatí. Nezdá sa to, ale nedokážete si ani len predstaviť, koľko trollovín vznikne, keď sa stretne zopár viac (ne)šikovných trollov. Ale to ostane navždy len medzi nami, trollmi 😉
Pokiaľ vás ešte troll netrafil z častého trollovania slova troll, tak sa to troll-pravdepodobne stane o chvíľu. Vopred sa všetkým ospravedlňujem, ale keď raz troll začne, tak je ťažké ho zastaviť.

Každopádne, na trollovskú zábavu prišlo viac než 90 maličkých trollčekov a najmä vďaka ich radosti a prahnutí po tanci a zábave nemohol karneval skončiť lepšie ako skutočne skončil. Bolo to trollo – fantasticko-fantastické. Veríme, že sme aj my deťom radosť oplatili, či už našou samotnou radosťou, trollovsky tajnými prekvapeniami, sladkou odmenou alebo poukážkou do Detského zábavného parku Eiffelko. Už keď nič iné, tak aspoň kombinácia super hudby a super šmykľavej a lepkavej paro-peny od DJ Vaska to rozhodne napravila. Tým som si (no viete ako, trollovsky) istá. A stále máme v rukáve kostým pána farára, na ktorého kvalitu sa síce šplhalo dosť veľa iných masiek, no trollovia sú často tvrdohlaví a ja nedokážem netvrdiť, že by s istotou vyhral najlepšiu masku večera (poobedia).

ĎAKUJEME každému trollovi – malému i veľkému za účasť, všetkým spoluorganizátorom a každému, kto priložil ruku k troll dielu. Najcennejšiu ruku, ochrannú, nad nami držal Boh, ktorému patrí najväčšia VĎAKA.
Trollovia nemôžu sľúbiť nič iné, ako to že sa na vás tešia aj o rok. I keď masky budeme mať možno iné, veríme, že tí trollovia v nás driemu po celý čas a že skutočného trolla nájdete každý deň v každom z nás.

Diana Dudová

Farský karneval 2020