Duchovná obnova – birmovanci

Od piatka 24.marca do nedele 26. marca 2017 sme sa my, birmovanci z našej farnosti, zúčastnili v priestoroch Arcidiecézneho centra pre mládež (ACM) v Prešove na víkendovej duchovnej obnove. Duchovne i organizačne sa o nás postaral otec Marek Roják, moderátor ACM a jeho animátori.

Cieľom duchovnej obnovy bolo vytvoriť a zažiť spoločenstvo, čo sa myslím aj podarilo. Navzájom sme sa lepšie spoznali, nadviazali nové priateľstvá či upevnili vzájomné vzťahy.

Program bol veľmi pestrý.  Už  prvý deň sme zažili veľké dobrodružstvo, a to výstup na „prešovskú vežu“ (konkatedrála sv. Mikuláša), kde sa nám naskytol  krásny výhľad na nočný Prešov.  V sobotu sme sa prostredníctvom prednášky na tému „Moje túžby“ oboznámili s našimi túžbami a s prekážkami, ktoré nám bránia k ich dosiahnutiu. Ďalším bodom dňa bola krížová  cesta s výstupom  na  prešovskú Kalváriu, kde sme mali aj sv. omšu. Poobede nás čakala zaujímavá aktivita, pri ktorej sme zisťovali základné informácie o meste Prešov. Vrcholom tohto dňa bola adorácia pri, ktorej sme sa ako mladí zamýšľali nad naším často krát „dôchodkárskym“ či inak pasívnym životom. Posledný deň sme si prešli najťažšou témou „Moje rozhodnutia“. Cieľom bolo uvedomiť si vážnosť našich rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú naše životy.

Myslím, že každý z nás si odniesol z tohto víkendu to svoje, či už to boli noví kamaráti, informácie alebo aj vedomie, že s našimi problémami nie sme sami – ale aj s Bohom, ktorý je v každej situácii pri nás. Klope na dvere našich sŕdc a trpezlivo čaká, kým mu otvoríme a vpustíme ho dnu.