Birmovanci – Duchovná obnova

Počas víkendu 24.-26.11.2017 naši birmovanci absolvovali duchovnú obnovu v Juskovej Voli.

Piatkový večer sme začali zoznamovaním v menších skupinách, pokračovali sme hraním hier a ukončili sme ho svätou omšou. V sobotu ráno sme sa stretli pri rannej modlitbe v kaplnke. Po raňajkách sme si vypočuli prednášku (témy: Sebapoznanie; Čím človek je, tým sa musí stať) od animátorov z Košíc, ktorí prišli našim birmovancom pomôcť spoznať samých seba. Všetky otázky a nejasnosti sme vložili do modlitby počas sv. omše. Po obede sme si trochu vydýchli a zašportovali si pri volejbale či futbale. Popoludní sme pokračovali v prednáške (témy: Sám sebe darom; Má môj život chuť?), počas ktorej nám animátori povedali aj svoje svedectvá. Krátko po večeri sme sa zišli v kaplnke na adorácii. Nasledovne sme pokračovali v spoločných hrách, pri ktorých sa všetci poriadne nasmiali. Zábava nám vôbec nechýbala. Každý z nás spoznal nových ľudí, možno aj priateľov na celý život. Skrátka nám spolu bolo veľmi dobre a nenechali sme žiadnym negatívnym veciam, aby nás ovplyvnili.

Ani sme sa nenazdali a bol tu koniec tejto perfektnej „víkendovky“. V nedeľu ráno sme sa zišli v skupinkách, kde sme sa rozprávali čo sa nám páčilo a čo nepáčilo počas tohto víkendu. Odozvy boli takéto:
„Najviac sa mi páčila hra „mäso“. Bolo to veľmi zábavné. Užila som si to a určite mi to vložilo veľa pozitívnych vecí do môjho života. “
„Najviac sa mi páčil náš kolektív. Aj keď ma niektoré z tých prednášok nenadchli, bola to veľká sranda. Som rád, že som tu bol. “
Duchovnú obnovu sme ukončili svätou omšou. Všetci sme nabrali nové skúsenosti a zabavili sa. Veríme, že naši birmovanci spoznali sami seba a budú pokračovať v zdokonaľovaní sa.

Ingrid Grešová

« z 2 »